Často kladené otázky

Co znamená beta? V jakém je server stavu?

Beta většinou značí, že je program hotový a je nutné, aby prošel uživatelskou zkouškou. Teď je tedy na hráčích, aby případné chyby během hraní odhalili. Po nahlášení je bude možné opravovat.

Kolik mám času, než mě server odpojí?

Ve hře je několik různých časových limitů:

30s výpadek spojení - server hráče odpojí
60s nečinnosti - tlačítko připojit je žluté
120s nečinnosti - tlačítko připojit je červené
180s nečinnosti - stůl není v seznamu k připojení
300s nečinnosti - stůl může být zrušen

Je tedy možné, domluvit si přestávku do 5 minut beze strachu, že bude stůl zrušen.

Jiného hráče je možné odpojit pomocí Konzole > Akce > Vykopnout (nebo pomocí příkazu --kick X). Návrh musí schválit i druhý hrající (také zvolí příkaz pro vykopnutí).

Je hra náročná na internet?

Za hodinu hraní by hra měla spotřebovat maximálně pár megabytů. To je asi tolik, jako načtení jedné stránky zpravodajského serveru, takže náročná příliš není.

Jaký potřebuji prohlížeč?

Hra běží v každém aktuálním a moderním prohlížeči. Je nutné mít povolen JavaScript, což je výchozí chování. Pokud nelze hrát, zkuste některý z těcho prohlížečů: Chrome, Firefox, Opera

Co když najdu chybu?

Pokud chybu odhalíte přímo ve hře, napište do konzole příkaz --report a za něj popis chyby (například --report Program mi povolil dát do talónu semičku) Tím se hra uloží a je možné ji později prozkoumat. Můžete také psát na email info@mariasnik.cz. Do zprávy napište, kdy se chyba vyskytla a co nejlépe ji popište nebo přiložte odkaz na sehrávku. Pak bude snadnější chybu nalézt a opravit.

Mohu hrát na mobilu a tabletu?

Ano.

Počítač "hraje pomalu, ale blbě."

Oblíbená mariášnická hláška se zde opravdu hodí. Pomalu sice nehraje, ale špatně ano. Server je připraven pro hraní mariášníků mezi sebou, takže počítač tak akorát dodržuje pravidla. Trochu licituje, trochu hraje, ale není možné od něj očekávat kvalitní hru.

Něco málo o serveru:

Vzniknul z dětského snu a pro technologický test. Inspiroval se hlavně v legendárním Pivoňkově Flek!/Re! a skvělém serveru talon.cz, který byl skutečným průkopníkem online hraní mariáše.